Türk Bayrağı
Dil Seçiniz Türkçe
Google ÇeviriÇeviri tarafndan desteklenmektedir
Google ÇeviriÇeviri tarafından desteklenmektedir
MENU
Tüm Kategoriler
KARGO BEDAVA
24 SAATTE KARGODA
YENİ
Hediyeli

Gold Digger Shop

Altın Eleme Savak | JL (20x130cm)

Türkiye Distribütörü
İNDİRİM
0.00 TL 6,195.00 TL
 • Stok Kodu
  altin-eleme-savak-buyuk-jl
 • Hediyesi :
 • Döviz Fiyatı :
  300.00 EUR ( KDV Dahil)
 • TL Fiyatı
  0.00 TL + KDV / 0.00 TL (KDV Dahil)
 • TL Fiyatı :
  6,195.00 TL (KDV Dahil) İNDİRİM
 • 629.83 TL den başlayan taksitlerle!!

 • Havale/Nakit Fiyatı
  5,885.25 TL %5 Havale İndirimi

Telefon Sipariş Hattı

02164213030

ANA ÖZELLİKLER

GOLD DIGGER - ALTIN ELEME SAVAK | JL (20x130cm)

 

Bu altın toplama kiti, maceraya başlamak için ihtiyacınız olan her şeyi içerir.

Hem doğayla iç içe keyifli bir iş ile uğraşın hem de kazanç elde edin. Macera Sizi Bekliyor!

 
 
Hobi olarak veya profesyonel anlamda bu iş yapıp ciddi gelirler elde etmek isterseniz GOLD DIGGER profesyonel ekipmanları ile yola çıkmalısınız.

Su kaynaklarının yeryüzünden koparıp sürüklediği altın zerrecik ve taneciklerini toplamak için tasarlanan ve üretilen % 100 - Fransız menşeli "GOLD DIGGER" ürünlerini tercih edebilirsiniz.

Bu kapsamlı arama kiti; dere, nehir ve akarsularda doğal altınları aramakta kullanılacak tüm ekipmanları bir arada sizlere sunuyor.

 

Kullanılan malzeme kalitesi, yılların bilgi ve birikimi ile belli bir matematiğe dayanılarak üretilen bu ürünler tüm Dünyada oldukça beğenilen ve kabul gören popüler ürünlerdir.

Emeğinizin karşılığını almak, piyasanın en iyi ürünleriyle en iyi sonuçları elde etmek istiyorsanız, GOLD DIGGER tam size göre.

Altın ayrıştırma konusunda sürekli olarak araştırma ve geliştirme yapan Gold Digger üst düzey ürünler sunar.

Altın ayrıştırma için kullanılan bu temel kit ihtiyacınızı tam anlamıyla karşılıyor.

 

SAVAK (JL) - Sluice Box: Nehir kenarlarında topraktan çıkan ufak, bazen toz şeklinde olan altınları taştan , topraktan elemek için (ortaya çıkarmak için) kullanılan savak.

Ölçü: 20cm x 130 cm

Renk: Mavi

Menşei: %100 Fransa'da üretilmiştir.

 

1 adet Mini Tüp
1 adet Mini Huni

 

GENEL BİLGİ:

 

SLUICE BOX - SAVAK - ALTIN ARAMA BENDİ NEDİR? NE İŞE YARAR?

 

Savak diğer bir adıyla Sluice Box (Altın Arama Bendi / Savak); dere, nehir ve akarsuların uygun bir yerlerine konumlandırarak suyun debisinin toprak yüzeyini aşındırarak sürüklediği kum, çakıl ve taşlardan arındırılan özgül ağırlığı yüksek olan altını tutma özelliğine sahip bir alettir.

 

Dere, nehir ve akarsularda altın olduğu düşünülen yerlere Gold Digger Sluice Box ile Altın Arama Bendi oluşturularak altını çökertme yöntemiyle ayırma işlemine yarar.

Bu uygulamaya ayrıca Gravite yöntemi denir. 

Su akıntısının yardımıyla kum ve taşlardan çok daha ağır bir öz kütleye sahip olan altın Sluice Box ta (altın arama bendinde) yer alan farklı engebeli bölümlere takılarak orada birikir.

Bu engebeli bölümler oldukça önemlidir.

Merdiven altı dediğimiz amatör kişilerin farklı amaçlar için üretilmiş ürünlerin (halı, plastik vb.) sluice box (savakta) kullanılması çok doğru bir yöntem değildir.

Bu sadece çokca altın zerrecik ve taneciklerinin olduğu böylede bunların kullanılması neticesinde çok da iyi sonuçlar almak mümkün olamamaktadır.

1 gr altının dahi ne kadar değerli olduğunu düşünüldüğünde bu ürünlerinde aslında çok daha kaliteli kullanılması gerekliliğini ortaya koyuyor.

 

 

Sluice Box - Altın Arama Bendinde (Savakta) bulunan engebeli kısımda (paspasta) biriken altını ayrıştırmak için Gold Pan (Altın Eleme Tavası/Leğeni) kullanılır.

Sluice Box ta yani Savakta toplanan kum, çakıl, taş, altın ve benzeri parçalar Gold Pan (Altın Eleme Tavası/Leğeni) içine dökülür ve su yardımı ile altına nazaran çok daha hafif olan kum, çakıl, taş ve benzeri parçalar atılarak sadece dip kısmında altının kalması sağlanır. Buna Panlama adı verilir.

Kısacası Gold Pan (Altın eleme leğeni veya tavası); altın arama bendinden (savaktan) çıkarılan paspaslardaki altınları ayırma yeridir.

Altın Eleme Tavası/Leğeni (Gold Pan) su ile çalkalandıkça ve yıkandıkça kum, çakıl ve taşlar tava dışına akar gider, altın ise dibe çöker, böylelikle altın eleme savası içesinde sadece altın toz, zerrecik veya tanecikleri kalır.

 

Not: Türkiye Yetkili Distribütörü olduğumuz GOLD DIGGER ürünlerini lütfen piyasadaki merdiven altı üretimlerle lütfen karıştırmayınız.

Dedektorburada olarak önceliğimiz sürekli olarak Dünyanın en iyi ve kaliteli ürünlerini siz değerli kullanıcıların beğenisine sunmak.

 

 

İlgili Ürünler

Bu Kategorinin En Çok Satanları

Whatsapp
Ara