Türk Bayrağı
Dil Seçiniz Türkçe
Google ÇeviriÇeviri tarafndan desteklenmektedir
Google ÇeviriÇeviri tarafından desteklenmektedir
MENU
Tüm Kategoriler
KARGO BEDAVA
24 SAATTE KARGODA
YENİ
Hediyeli

Gold Digger Shop

Altın Eleme Savak | Mini High Banker Siyah (15x60cm)

Türkiye Distribütörü
İNDİRİM
0.00 TL 4,420.40 TL
 • Stok Kodu
  altin-eleme-savak-mini-high-banker-siyah
 • Hediyesi :
 • Döviz Fiyatı :
  215.00 EUR ( KDV Dahil)
 • TL Fiyatı
  0.00 TL + KDV / 0.00 TL (KDV Dahil)
 • TL Fiyatı :
  4,420.40 TL (KDV Dahil) İNDİRİM
 • 449.41 TL den başlayan taksitlerle!!

 • Havale/Nakit Fiyatı
  4,199.38 TL %5 Havale İndirimi

Telefon Sipariş Hattı

02164213030

ANA ÖZELLİKLER

GOLD DIGGER - ALTIN ELEME SAVAK | MINI HIGH BANKER (15x60cm)

 
Bu altın eleme kiti, High Banker'ın (yüksek savak) 4 ayaklıdır. 
 
Akarsu ve dere dışında da su kovası beslemesi yardımıyla altın arama yapmanıza olanak sağlar. Ancak altın eleme işini bu savak değil, altın eleme tavası / eleği kullanarak yapabilirsiniz. 
 
Hem büyük hemde küçük altın külçeleri (gold nuggets) son derece başarılı bir şekilde yakalamak için üretilen bu mini savak, kurulumu pratik ve taşıması oldukça kolaydır.
 

GENEL BİLGİ:

 

SLUICE BOX - SAVAK - ALTIN ARAMA BENDİ NEDİR? NE İŞE YARAR?
 
Savak diğer bir adıyla Sluice Box (Altın Arama Bendi / Savak); dere, nehir ve akarsuların uygun bir yerlerine konumlandırarak suyun debisinin toprak yüzeyini aşındırarak sürüklediği kum, çakıl ve taşlardan arındırılan özgül ağırlığı yüksek olan altını tutma özelliğine sahip bir alettir.
 
Dere, nehir ve akarsularda altın olduğu düşünülen yerlere Gold Digger Sluice Box ile Altın Arama Bendi oluşturularak altını çökertme yöntemiyle ayırma işlemine yarar.
 
Bu uygulamaya ayrıca Gravite yöntemi denir. 
 
Su akıntısının yardımıyla kum ve taşlardan çok daha ağır bir öz kütleye sahip olan altın Sluice Box ta (altın arama bendinde) yer alan farklı engebeli bölümlere takılarak orada birikir.
 
Bu engebeli bölümler oldukça önemlidir.
 
Merdiven altı dediğimiz amatör kişilerin farklı amaçlar için üretilmiş ürünlerin (halı, plastik vb.) sluice box (savakta) kullanılması çok doğru bir yöntem değildir.
 
Bu sadece çokça altın zerrecik ve taneciklerinin olduğu böylede bunların kullanılması neticesinde çok da iyi sonuçlar almak mümkün olamamaktadır.
 
1 gr altının dahi ne kadar değerli olduğunu düşünüldüğünde bu ürünlerinde aslında çok daha kaliteli kullanılması gerekliliğini ortaya koyuyor.
 
Sluice Box - Altın Arama Bendinde (Savakta) bulunan engebeli kısımda, paspas veye mat da biriken altını ayrıştırmak için Gold Pan (Altın Eleme Tavası/Leğeni) kullanılır. 
Savak berebarinde her zaman Altın Eleme Tavası (Gold Pans) kullanılması önerilir. 
 
Sluice Box ta yani Savakta toplanan kum, çakıl, taş, altın ve benzeri parçalar Gold Pan (Altın Eleme Tavası/Leğeni) içine dökülür ve su yardımı ile altına nazaran çok daha hafif olan kum, çakıl, taş ve benzeri parçalar atılarak sadece dip kısmında altının kalması sağlanır. Buna Panlama adı verilir.
 
Kısacası Gold Pan (Altın eleme leğeni veya tavası); altın arama bendinden (savaktan) çıkarılan paspaslardaki altınları ayırma yeridir.
 
Altın Eleme Tavası/Leğeni (Gold Pan) su ile çalkalandıkça ve yıkandıkça kum, çakıl ve taşlar tava dışına akar gider, altın ise dibe çöker, böylelikle altın eleme savası içesinde sadece altın toz, zerrecik veya tanecikleri kalır.
 
 
 

İlgili Ürünler

Bu Kategorinin En Çok Satanları

Whatsapp
Ara