GEOSENSİS X3 DERİN ARAMA DEDEKTÖRÜ - STANDART PAKET (geosensis-standart)

Kdv Hariç : 101.788,40 TL  + KDV
KDV Dahil : 122.146,08 TL

Geosensis X3 Dedektör Standart Paket

Pulse dedektör çalışma teknolojisine sahip olan Geosensis X3, en derin dedektör modellerinin başında gelmektedir.

GEOSENSIS X3, 4 metrelik çevresel kablo bobini kullanılan bir pulse indüksiyonlu metal dedektörüdür.1 x 1 metre büyüklüğündeki büyük bir çerçeveye monte edilebilen standart ekipman (KIT versiyonu),Küçük, yuvarlak bobinli VLF dedektörlerinin yeteneklerine kıyasla daha büyük metal nesneleri daha derinde tespit edebilir. 

Büyük başlıklar ile daha geniş alanlar daha kısa sürede aranabilir. Başlık, hafif bir çerçeveye monte edilmiştir (pvc tüpler).Çerçeve başlığı ve ana üniteyi daha kolay kontrol edebilmek için arama sırasında 2 kullanıcı gereklidir. Verilen başlık kabloları, VLF cihazlarında olduğu gibi kritik olarak dengelenmiş bir devrenin parçası değildir. Bu nedenle algılama derinliğini önemli ölçüde artırmak için herhangi bir şekilde ve büyük boyutta oluşturulabilir.
 
Büyük başlık kullanılırken atık metaller, şişe(kola,soda vb.) kapakları, açma kulpları, alüminyum folyo, tek madeni paralar gibi küçük metal nesneler tespit edilememektedir. 10 x 10 cm'den büyük nesneler için sağlanan Demirli(FE) / Demirsiz(NON FE) metal ayrımı vardır. (Büyük başlıklar kullanılarak)

 

Geosensis x3 kullanım ekranı

 

Sadece RESET tuşuna basılarak Zemin koşullarındaki değişikliklere sıfırlanabilir.

2D / 3D grafiklerde gerçek zamanlı hedef görüntüleme için ICON DATA logger ile uyumludur.

GEOSENSIS X3, başlığın "hareketsizliğini" algılar ve darbe indüksiyon iletimi ile çalışır. Arama başlığından saniyede 600 kısa ve yoğun manyetik darbe yayılır,bu iletim aşamasıdır. Bu manyetik darbeler, yakındaki iletken malzemelerde başlığa girdap akımları üretir, örneğin metal nesneler gibi.

Başlığa iletilen bu küçük voltaj değişikliklerini tespit etmek için oldukça karmaşık bir elektronik devre gereklidir ve bu belirli sinyali alınan parazitten ayırmak zorundadır. Bu, özellikle pulse indüksiyon (PI) teknolojisi için uygundur. Ancak elektriksel iletkenlik ve nesnenin şekli aynı derecede önemlidir. Algılama derinliği faktörlerinden biridir.

Darbeli birincil alan aracılığıyla metal bir nesnede,metal nesnenin iletkenliğine bağlı olarak (metal türü,şekli,boyutu) üretilen girdap akımları tamamen kaybolana kadar farklı süre boyunca devam eder. www.dedektorburada.com

Sınıflandırma devresi bu nedenle, buna göre alınan girdap akımları için görsel bir zaman gecikmesi okuması verir. Her biri için "FE" demirli / "FE OLMAYAN" demirsiz için LED göstergesi olarak görüntülenen metal iletkenlik değeri tespit edilebilir. Bu, olası metal türü tanımlamasının yanı sıra ses tonu ve Yayılan ses süresi, gömülü alanın tam yerini ve boyutunu önceden belirlemeyi kolaylaştırmaktadır.
 
Tüm başlıklar su geçirmezdir, ancak elektronik ünite suya daldırılmamalı veya bırakılmamalıdır. Konektörleri daima kapaklarla koruyun.
 
Düzensiz çalışma meydana geldiğinde, öncelikle konektörlerin durumunu kir, nem ve kötü yönden elektrik kontakları ayrıca olası hasar ve pil durumu için başlık kablolarını inceleyin.

 

Pil Ve Şarj


Normal şartlar altında geosensis X3 tam olarak şarj olduktan sonra yaklaşık 6 saat çalışma imkanı vermektedir.Düşük pil durumu anında bir dizi bip sesiyle gösterilir.Bu olduğunda, hemen şarj edilmelidir.Kurşun / asit tipi pil, elektronik birimin içine yerleştirilmiştir.Pil durumu, herhangi bir zamanda 2 saniye süreyle reset düğmesine basarak görsel olarak izlenebilir.Ülkeye bağlı olarak mevcut şarj cihazı seçenekleri ürünle birlikte verilen şarj cihazları ile verilmiştir: AC 110 - 220 Volt.

Yeniden şarj etmek için GEOSENSIS X3'ün kapalı olduğundan emin olun ve arka panelin şarj girişine şarj cihazı konektörünü takın.

ŞARJ LED'i şarj durumunu onaylar. Tam şarj için 3-4 saat gereklidir.

READY LED, pilin tamamen dolu olduğunu gösterir.Şimdi şarj, bekleme durumuna girer. Ancak,READY açıldığında şarj cihazının bağlantısı kesilmelidir.

 

Metal Başlık

2 Euro Tek Para

Soda Kutusu

Mühimmat Kutusu(30x15x17cm)

per Prob

13 cm dedek

38 cm www

60 cm dedektorburada

36 cm Başlık

36 cm

90 cm

125 cm

45 cm Başlık

38 cm 

100 cm

150 cm

4m.Kablo Bobin

Tespit yok

165 cm

270 cm

 

 

 

 

Geosensis X3 Dedektör Teknik Özellikler 

  • Güç kaynağı : Değiştirilebilir 12V / 1.3 Ah dahili şarj edilebilir kurşun-asit pil
  • Tüketim : Yakında metal hedefler olmadan 130 mA
  • Kullanım süresi : Yaklaşık 6 saat
  • Şarj süresi : 4 saat maksimum
  • Darbe frekansı :611 Hz
  • *Sıcaklık aralığı :0 ila 50 C / 32 - 122 F (çalışır durumda)
  • Dedektörün düşük sıcaklıklara maruz kalması durumunda ortamın ani ısınmaya dönüşmesinden kaçınılması gerekir.Oluşan nem, işlev bozukluğuna neden olacaktır.

 

 


Not:  Yukarıda bulunan bilgi ve açıklamalar üretici firma verileridir.
 

Kullanım Seviyesi
Uzman
Teknoloji
PI (Pulse Induction)
Çalışma Frekansı
0-9 kHz
Ekran
Analog
Metal Ayrım Özelliği
Sadece Demir Ayrımı
Arama Başlık Boyutu
100+ cm (40+ inç)
Nokta Tespit Modu (Pin Pointer)
Var
Titreşimli Uyarı
Var
Su Geçirmezlik
Su Geçirmez Başlık
Zemin Ayarı
Otomatik
Pil Gereksinimi
Şarj Edilebilir - Dahili Lithium Ion
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR